NOWA SPECJALNOŚĆ PROMAXU - DRUK KOLOREM BIAŁYM

25.10.2022

We wrześniu zaczął się rok szkolny i w Promaxie od razu klasówka z tematu drukowanie kolorem białym. SZKOŁA JĘZYKOWA GERELIS zleciła nam oklejenie witryn wydrukami na folii OWV i folii przezroczystej matowej. Najważniejszym elementem przygotowanego projektu była grafika w kolorze białym. Dzięki naszej nowej maszynie HP Latex 800W można było, po raz pierwszy, uruchomić druk białym tuszem na folii przezroczystej matowej.

Proces druku odbywa się dwuetapowo. W pierwszej fazie maszyna zadrukowuje folię przezroczystą, tworząc poddruk kolorem białym, a następnie na ten podkład nadrukowany jest właściwy kolor. W ten sposób uzyskaliśmy efekt wyrazistego koloru, bez transparentności. Jednocześnie drukując na tej samej folii kolor, bez podkładu białego, otrzymaliśmy transparentność. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwoliło uzyskać fantastyczny efekt wizualny. Dodatkowo w projekcie była przewidziana biała grafika na folii przeźroczystej matowej. Finalnie, po wyklejeniu, cała witryna prezentuje się niezwykle elegancko i niewątpliwie ma to co najważniejsze – przyciąga wzrok.

Drugim tematem wartym wyróżnienia było oklejenie grafiką reklamową samochodu marki RENAULT MASTER MAXI dla firmy QUALITY EXPERT. Przygotowany projekt zdecydowanie nawiązywał do grafitowego koloru lakieru na samochodzie. Dopiero po skupieniu wzroku na aucie można wyłowić szczegóły graficzne – i o to chodzi.

Wrzesień generalnie obfitował w zlecenia pt. reklama na samochodzie. W sumie okleiliśmy 7 aut, w tym 4 duże busy. Tak więc rok szkolny zaczęliśmy jak pilny uczeń - pracowicie.