PKO NOCNY WROCŁAW PÓŁMARATON ZALICZONY CZYLI SPORTOWY SUKCES PROMAXU

23.06.2022

W nocy z 18 na 19 czerwca 2022 odbył się we Wrocławiu jeden z największych, pod względem ilości uczestników, biegów ulicznych w Polsce. Wystartowało blisko 8000 biegaczy, a w tym wspaniałym gronie znalazła się Szefowa firmy reklamowej Promax Ewa Chorzępa.

Start i meta biegu znajdowały się na Stadionie Olimpijskim, natomiast trasa biegła wzdłuż i wszerz całego Wrocławia. Tak naprawdę dopiero patrząc na mapę trasy, można sobie uzmysłowić jaki to kawał drogi te 21km.

Na starcie zawodnicy byli podzielenie na grupy w zależności od czasu jaki przewidują na pokonanie dystansu. Pierwsza grupa zaczynała ok. godz. 22.00 i byli to prawdziwi zawodowcy, których czas oscylował ok. 1godz.15 min. Po nich z przerwami 5 minutowymi startowały kolejne grupy. Każda grupa na starcie była zagrzewana ostrą rockową muzą - AC/DC, Rammstein, Rage Against the Machine, Guns n Roses, Metallica .

Ewa wystartowała w grupie, którą spiker określił słowami: teraz startują zawodnicy dla których nie liczy się czas ale dobiegnięcie do mety. Można zetem śmiało uznać, że wystartowała w najważniejszej grupie, gdyż pozostałe mogły do mety nie dobiec.

W każdej grupie na początku biegł tzw. pacemaker czyli ktoś kto nadaje tempo biegu. Można było go łatwo zauważyć po przyczepionych, unoszących się nad nim balonikach, na których napisany był flamastrem czas w jakim przebiegnie cały dystans. Ewa taktycznie wystartowała za balonikiem z czasem 2 godz. starając się utrzymać to tempo jak najdłużej. W połowie biegu trochę zwolniła ale na końcówce po zastosowaniu intensywnego nawadniania do wewnątrz i na zewnątrz włączyła przyspieszenie i dobiegła z rewelacyjnym czasem 2 godz 17 min. Na mecie witała i dopingowała Ewę grupa Europe utworem The Final Countdown.

Trzeba podkreślić, że był to pierwszy start Ewy w tego typu imprezie i od razu z tak dobrym rezultatem. Biorąc to pod uwagę, można śmiało powiedzieć, że mimo dojrzałego wieku jest to dobrze zapowiadająca się zawodniczka.

Wyczyn szefowej wzbudził podziw w całej firmie i podobno niektórzy już dopisali do listy postanowień noworocznych trening biegowy.

Relację z imprezy przygotował nasz specjalny wysłannik Szef Promaxu Wojtek Chorzępa.

 

Łączymy się z wozem,

Halo, halo Wojtku …

 

Halo, halo, tu wóz

Oddaję głos do studia...