TAKTYKA I TECHNIKA CZYLI KIEDY WARTO STOSOWAĆ FOLIE POLIMEROWE

31.03.2022

Oklejanie aut to usługi, które automatycznie kojarzone są z folią wylewaną. Oczywiście jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie, szczególnie gdy realizujemy car wrapping. Folia wylewana, ze względu na swoje właściwości, zawsze stosowana jest gdy oklejamy samochody reklamą i mamy do oklejenia powierzchnie z przetłoczeniami. W takich sytuacjach folia wylewana jest niezastąpiona, gdyż gwarantuje nam największą elastyczność, trwałość i efekt najwyższej jakości.

Jednak należy pamiętać o fakcie, że jest to folia zdecydowanie najdroższa i stosowanie jej powinno być przemyślane już na etapie przygotowywania wyceny i wstępnego projektu. Zbyt hojne i automatyczne stosowanie folii wylewanej może powodować, że nasza oferta cenowa jest nieatrakcyjna i przegrywa w konfrontacji z konkurencją.

W sytuacji, kiedy startujemy w przetargu cenowym, lub mamy czytelny sygnał ze strony Klienta, że budżet na reklamę jest ograniczony, albo wręcz mamy informację jaką konkretnie kwotę może wydać, wtedy warto mieć w zanadrzu rozwiązanie alternatywne i możliwość przygotowania oferty z ceną nie do odrzucenia.
Jest to możliwe gdy zastąpimy folię wylewaną zdecydowanie tańszą folią polimerową.

Warunkiem koniecznym jest dostosowanie projektu do powierzchni karoserii, w taki sposób, żeby ominąć przetłoczenia i wykorzystać maksymalnie powierzchnie płaskie, gdyż nie jest to folia do aplikacji na głębokie przetłoczenia, wypukłości lub wklęsłości. Dopiero, kiedy projekt uwzględnia te zastrzeżenia, wówczas do oklejania auta możemy zastosować folię polimerową.

Na koniec kilka konkretnych danych technicznych.

Folia polimerowa, którą stosujemy do zadruku to ORAJET 3551RA.
Jest to folia o grubości 70 µm, powierzchnia połysk z klejem szarym, kanalikowym Rappid Air, solwentowym, permanentnym. Oczywiście folia posiada odpowiedni, dedykowany laminat. Ze względu na klej kanalikowy folia jest łatwa w aplikacji i charakteryzuje się dużą odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

W przypadku grafiki wycinanej ploterem (bez drukowania) stosujemy polimer barwiony w masie ORACAL 551. Klasyczną folię polimerową w bogatej gamie kolorystycznej.

 

Tagi: #Oklejanie aut, #Reklama na samochodzie,