ZMIANA KOLORU AUTA TO NIE KAPRYS ALE ROZSĄDNA DECYZJA

28.02.2022

Istnieją różne powody podjęcia decyzji o zmianie koloru auta. Bywa, że jest to związane z działalnością biznesową, gdy np. powstaje konieczność dostosowania koloru karoserii do obowiązującego koloru całej floty. Jednak coraz częściej zdarza się, że kupując nowy samochód celowo wybieramy najtańszą wersję kolorystyczną, mając z góry zaplanowane oklejenie auta folią w ulubionym kolorze lub o niespotykanej fakturze. Aktualnie producenci folii prześcigają się w coraz bardziej oryginalnych odcieniach kolorystycznych, specjalnych efektach oraz fakturach. Technologicznie folie do oklejania samochodów z roku na rok ewoluują. Zmienia się nie tylko gama kolorystyczna ale też dostępność wykończenia. Do wyboru mamy folie o wysokim połysku lub matowe, satynowe, metaliczne,karbonowe a nawet chromowane. Biorąc pod uwagę, że oferowane w salonach samochody mają stosunkowo ograniczoną ofertę kolorów karoserii, zmiana koloru auta wydaje się być pokusą nie do odrzucenia.

Oklejanie samochodu folią w wybranym kolorze lub dodatkowo nadrukowaną grafiką to prosty, szybki i stosunkowo niedrogi sposób na nowy, oryginalny wygląd Twojego auta. Warto podkreślić, że w porównaniu do drogiego lakierowania karoserii, oklejanie auta folią, poza niższą ceną ma jeszcze tę przewagę, że w każdej chwili możemy usunąć wyklejoną folię i okleić auto nowym kolorem folii lub wykonać częściową wymianę zarysowanej folii.

Dodatkowo, trzeba docenić walory ochronne folii, która nie tylko zdobi, ale też chroni lakier Twojego samochodu. Profesjonalne oklejanie samochodów folią, co więcej - wysokiej jakości folią, to ważny i odpowiedzialny zabieg, który ma nam zapewnić komfort i pewność, że nasz pojazd będzie miał zdecydowanie wyższą odporność na wszelkiego rodzaju drobne zarysowania, uderzenia kamyków czy po prostu negatywne skutki warunków atmosferycznych. Najlepiej to widać w momencie gdy wykonujemy tzw. rozklejanie auta ze starej reklamy lub folii. Lakier pod spodem jest w zdecydowanie lepszej kondycji niż lakier na porównywalnych wiekiem samochodach nie oklejonych folią. Oczywistym jest, że lepiej utrzymana karoseria będzie ważnym atutem przy sprzedaży auta.

Na koniec trzeba rozwiać mity i wątpliwości odnośnie trudności w utrzymaniu oklejonych folią aut. Pielęgnacja auta oklejonego folią nie stanowi większej trudności niż pielęgnacja auta pokrytego samym lakierem. Trzeba zauważyć, że rozwój technologii oklejania aut idzie w parze z ofertą producentów nowoczesnych środków chemii samochodowej. Gwarantuje to, że dzięki zastosowaniu dostępnych na rynku kosmetyków, możemy utrzymać karoserię oklejoną folią w nienagannym stanie i długo cieszyć oko wyglądem naszego pojazdu.

Tagi: #Oklejanie aut, #Reklama na samochodzie, #Zmiana koloru auta,