Rodzaje folii

Rodzaje folii do oklejania samochodów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii - wybór właściwej to jedna z najważniejszych decyzji przy ustalaniu zakresu i formy oklejenia pojazdu.

Do oklejania samochodów używamy różnego rodzaju folii samoprzylepnych:

Folie monomeryczne
Folie polimerowe
Folie wylewane
Folia OWV (folia okienna jedno-stronie przepuszczająca światło)

 

Folie monomeryczne a oklejanie auta
Folia monomeryczna to najtańszy rodzaj folii, ale też najmniej trwały, stąd też przeznaczone są tylko na płaskie i równe powierzchnie. Nie można ich formować. Folie monomeryczne służą głównie jako materiał, w którym wycina się ploterowo napisy, loga. Przeznaczone są na krótkookresowe ( około 3 lata) wyklejenia.
 

Folie polimerowe
Folie polimerowe są droższe od folii monomerycznych. Mają średniookresowy termin przydatności – do 7 lat. Przeznaczone są do oklejania płaskich i lekko załamanych powierzchni. Podstawową różnicą względem folii monomerycznych jest ich większa elastyczność która pozwala wyklejać niewielkie przetłoczenia na karoserii samochodu.
 

Folie wylewane, a oklejanie aut.
Folie wylewane to folie długookresowe dedykowane do oklejania cało-powierzchniowo grafiką reklamową lub zmiany koloru auta. Przeznaczone do oklejania obłych kształtów karoserii oraz trudnych i głębokich przetłoczeń. Grafika wygląda jakby była dosłownie „wylana” na samochodzie.

To folie stworzone do oklejania samochodów i innych pojazdów. Można je łatwo dopasować do formy podłoża. Zakres temperatur,na które są odporne to od -50 do +110 st C. Folie wylewane stosować można na wszystkich powierzchniach, gdzie trwałość i efekt ma ogromne znaczenie. Pozwalają na pełne krycie oryginalnego koloru nadwozia, posiadają zwiększoną odporność na czynniki mechaniczne. Najczęściej stosowane w zmianie koloru nadwozia oraz pełnokolorowej grafice – reklama na samochodzie.
 

Folia One Way Vision.
Folia One Way Vision (OWV) jest to materiał jednostronnie przepuszczający światło do zastosowań na szyby. Od zewnątrz samochodu widzimy nadrukowaną grafikę a od wewnątrz kierowca ma normalną widoczność lekko przyciemnioną. Folia składa się z tysięcy perforacji (malutkich utworów) które dają opisany wyżej efekt.

Na rynku dostępne są również folie do innych zastosowań: folie odblaskowe, folie do przyciemniania szyb lub lamp, folie poliuretanowe- przeźroczyste, stosowane do zabezpieczenia powłoki lakierniczej pojazdu,folie magnetyczne - dla tych którzy nie chcą oklejać auta, wydruk w niewielkiej wielkości i prostym kształcie naklejamy na specjalną folię z magnesem, wystarczy przyłożyć do karoserii i nie jeździć powyżej 120km/h.

Nasze realizacje