KTO PYTA, NIE BŁĄDZI CZYLI OKLEJANIE SAMOCHODU OD KUCHNI CZ. III

08.02.2024

Czy można w 100% okleić wszystkie elementy karoserii auta?


Technologiczne zasady profesjonalnego oklejania auta są jednoznaczne, jeżeli oklejenie auta ma być skuteczne i estetyczne, jeżeli nie chcemy mieć problemów z tworzeniem się pęcherzyków powietrza, podnoszeniem się folii itp., to folia musi przylegać trwale i na całej powierzchni wyklejanej. Stąd prosty wniosek – wyklejane powierzchnie nie mogą być chropowate, szorstkie, elastyczne, gumowane. Bez wątpienia najlepiej do oklejania nadają się gładkie, lakierowane części karoserii. Problematyczne mogą być obudowy lusterek bocznych, które najczęściej są lakierowane, ale bardzo wypukłe. Przy zmianie koloru auta, folia do car wrappingu ma takie właściwości, że nawet przy silnych rozciągnięciach nie zmienia koloru. Jednak przy oklejaniu auta folią wylewaną z nadrukiem i laminatem sytuacja się komplikuje. W tym przypadku, przy nakładaniu folii na obudowę lusterka, mogą, niestety powstać przebarwienia, wynikające z przeciągnięcia folii. Dlatego rozwiązaniem praktycznym tego problemu jest oklejenie lusterek folią do car wrappingu, w kolorze pasującym do wydrukowanej grafiki.

 

Czy możliwe jest oklejanie auta zimą?


Oklejanie samochodów przez profesjonalną firmę odbywa się zawsze w czystej i ogrzewanej hali. W warunkach zimowych samochód, który wjeżdża do środka hali jest dość mocno schłodzony „przemarznięty”. Dlatego szczególnie zimą, kiedy na zewnątrz są minusowe temperatury, warto uwzględnić w planowanej realizacji dodatkowy jeden dzień na „odtajanie” karoserii auta. Samochód powinien się rozgrzać do temperatury min. 10°C, zanim rozpoczniemy pierwsze działania związane z oczyszczaniem i odtłuszczaniem karoserii. Oczywiście po zakończonym oklejaniu samochodu, konieczny jest proces stabilizacji folii na karoserii i w tym celu, auto obowiązkowo musi pozostać w niezmienionych warunkach do następnego dnia i dopiero wówczas, może wyjechać na zewnątrz.

 

Czy temperatury na zewnątrz mają wpływ na wytrzymałość folii?


Generalnie folie, którymi oklejane są samochody mają bardzo szeroki zakres odporności na temperaturę powietrza. Przedział temperatury wynosi od -50°C do +110°C. Dodatkowo warto podkreślić, że folie polimerowe, a szczególnie folie wylewane używane do oklejania samochodu, które dodatkowo zabezpieczone są laminatem, mają trwałość 5-7 lat. Tak, więc można spokojnie poruszać się samochodem, niezależnie czy na zewnątrz jest mróz, czy upał.

   


ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ:

https://promax.wroclaw.pl/KTO_PYTA__NIE_BLADZI_CZYLI_OKLEJANIE_SAMOCHODU_OD_KUCHNI_CZ__I-204-3-31.html

ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ:

https://promax.wroclaw.pl/KTO_PYTA__NIE_BLADZI_CZYLI_OKLEJANIE_SAMOCHODU_OD_KUCHNI_CZ__II-204--37.html

Tagi: #Oklejanie aut, #Reklama na samochodzie, #Zmiana koloru auta,